Prečo začať s pravidelným plávaním? Tieto dôvody vás presvedčia!

Pohyb je pre telo zdravý a prospešný. Nie každému sa ale chce silovo cvičiť alebo behať. Jednoducho si musíme nájsť každý to vlastné. Skúšali ste niekedy plávanie? Nemyslíme namáčanie sa v bazéne a prípadne pár záberov, ale ozajstné intenzívne plávanie, ktoré rozhýbe celé vaše telo. Toto sú benefity pravidelného plávania.

Prečo začať s pravidelným plávaním? Tieto dôvody vás presvedčia! (Foto: unsplash.com)

Formovanie postavy

V prípade, že vás trápia nejaké kilá navyše, tak sa nemusíte ísť hneď potiť do fitka. Skúste skočiť do bazéna a zaplávať si! Výhoda je v tom, že voda vaše telo odľahčí, takže to bude jednoduchšie. Zároveň si zvolíte vlastné tempo a postupne budete svoje hranice posúvať. Plávanie patrí k aeróbnym športom, pri ktorých sa spaľuje najviac kalórií, takže ho odporúčame vyskúšať. Okrem iného môžete mať aj ďalšie zdravotné benefity, čo ocení aj vaša poisťovňa, ak nie tá vaša, na mieste je zmena poisťovne.

Je vhodné pre všetkých

Voda odľahčí nie len kilá navyše, ale aj vaše kĺby, svaly, chrbticu alebo miesta, kde ste utrpeli zranenie. Plávanie je ideálne aj pri rekonvalescencií a na rozhýbanie svalov. Je odporúčané aj pre starších ľudí a tehotné ženy. Pri plávaní sa telo až tak nenamáha, je to šetrný šport a teda je vhodné aj pre ľudí, ktorí nie sú v najlepšej kondícií alebo nemôžu cvičiť klasicky.

Zlepšuje dýchanie

Možno si to ani neuvedomujete, no aj vy môžete mať problém s dýchaním. Jedná sa o to, že sme zvyknutí dýchať plytko, tým pádom sa nám dostatočne neprekysličí organizmus a všetky orgány. Ak začnete plávať pravidelne a budete dýchať správne, tak tým zvýšite svoju kondíciu a aj kapacitu vašich pľúc.  Doplniť môžete aj ďalšie kardio na doma, napríklad cvičenie na rotopede. Nákupná poradňa radí ako vybrať rotoped.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!