Potíte sa počas spánku? Čo môžete (ne)robiť ešte pred spaním

V prípade, že vás trápia „mokré“ rána, pokračujte v čítaní. Mnoho ľudí trápi ten istý problém – nočné potenie. Naviac tým trpia muži, no stretnú sa s tým aj ženy – výnimky. Niekedy nestačí iba stiahnuť kúrenie a otvoriť okno. Môžu to spôsobovať aj zdravotné problémy.

Potíte sa počas spánku? Čo môžete (ne)robiť ešte pred spaním
Potíte sa počas spánku? Čo môžete (ne)robiť ešte pred spaním (zdroj: unsplash.com)

Ešte pred spaním

Skôr, než sa odovzdáte spánku sa odporúča miestnosť poriadne prevetrať. Tým sa nielenže vymení vzduch, ale tiež sa tým príjemne ochladí celá miestnosť. Ideálna teplota na spanie je 18°C. V prípade, že vás trápi problém s nočným potením, zvoľte si radšej bavlnené tenké pyžamá alebo košele.

To isté platí aj pri výbere posteľných obliečok. Tie by mali byť z materiálov prirodzených pre pokožku. Saténové síce príjemne chladia, ale prípadný pot „nevpijú“. Najvhodnejšie sú preto bavlnené. Tenší paplón, ktorý vás „nezadusí“, je tá správna voľba.

Niekedy ale za nočným potením môže stáť aj oveľa závažnejší problém. V prípade, že vám nič nepomáha, najlepšie je vyhľadať lekára, ktorý môže stanoviť adekvátnu liečbu. Potenie sa totiž zvykne týkať ľudí, ktorí majú problémy so srdcom alebo štítnou žľazou.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!