Jarný detox? Možno by ste neverili, čo vám naňho stačí!

Možno ste už počuli, že najlepšia lekáreň je tá zelená. Príroda je naozaj mocnou liečiteľkou a skrýva mnoho pokladov, ktoré nám pomáhajú v boji s rôznymi neduhmi. Dôkazom toho sú napríklad brezové listy.

Jarný detox? Možno by ste neverili, čo vám naňho stačí!
(zdroj: unsplash.com)

Najlepšie sú prvé listy

Breza je mimoriadne odolný a húževnatý, asi 25 metrov vysoký strom. V praxi to znamená, že brezu môžete nájsť aj na miestach, kde sa iné stromy vôbec nevyskytujú. Nie náhodou bola preto breza v mnohých krajinách uctievaná ako posvätný strom, symbol ochrany, energie, lásky a plodnosti. Mladé brezové lístky majú takisto svoju typickú črtu – sú lepkavé a práve ony obsahujú všetku liečivú silu. Tieto lístky majú trojuholníkový tvar a ich súčasťou sú charakteristické pupene. Práve lístky sú tým, čo by ste si mali na jar nazbierať. Prečo na jar? Pretože prvé brezové lístky sú najúčinnejšie!

Proti reumatizmu aj bolestiam svalov a kĺbov

Breza, konkrétne odvar z jej lístkov, má unikátne močopudné účinky. Na druhej strane vôbec nedráždi a nezaťažuje obličky. Brezová šťava okrem iného rozpúšťa, uvoľňuje a vylučuje obličkové a močové kamene. Za zmienku však stojí aj vysoký podiel vitamínu C v brezových lístkoch. Liečivá sila brezy bola preukázaná aj v boji s reumatizmom, nakoľko podporuje vylučovanie soli, pomáha takisto pri bolestiach svalov a kĺbov. A ak si nepríklad doprajete teraz na jar brezovú očistnú kúru, zbavíte sa tak škodlivých látok, ktoré sa vo vašom tele nahromadili za posledné obdobie.

Zázrak na vlasy

Kto z nás by si nepamätal brezový vlasový šampón, ktorý kedysi býval súčasťou každej domácnosti? Brezové lístky ženy odjakživa využívali ako skrášľovací prostriedok a takzvaný čistič krvi. Použiť ich môžete ako kúpeľ, ktorý vám dokonale prekrví pokožku alebo kondicionér na vlasy, ktorým dodá jemnosť a lesk. Kúpeľ z brezových lístkov zároveň odstraňuje vodu z tela, znižuje opuchy, pomáha pri detoxikácii aj chudnutí. Z listov si, samozrejme, môžete urobiť aj čaj. Nasušte si ich pri izbovej teplote, napríklad na plechu s papierom na pečenie a do 250 ml horúcej vody pridajte jednu lyžicu takýchto nasušených listov. Pravidelným pitím čaju z týchto lístkov predídete obličkovým ťažkostiam, zápalom močových ciest, ale aj reume.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!